Natalia Gan – petsitter, zoofizjoterapeuta

Wyprowadzanie psów, hotel i opieka

Od wielu lat zajmuję się zwierzętami. W liceum zaczęłam przygodę z wolontariatem w schronisku dla psów. Skończyłam studia na Wydziale Nauk o Zwierzętach. Pracowałam w schronisku na Paluchu i w sklepie zoologicznym.

Później postanowiłam założyć własną działalność. Najpierw był to sklep zoologiczny, ale okazało się że praca w której nie mam kontaktu ze zwierzętami, nawet jeśli ich dotyczy, nie daje mi satysfakcji.

Dlatego w 2009 roku zaczęłam prowadzić hotel dla psów, w którym psy znajdą nie tylko opiekę i wyprowadzanie na spacery, ale także szkolenia, treningi i zoofjzjoterapię.

Wolontariat w Fundacjach

Byłam wolontariuszką w kilku fundacjach, między innymi w Schronisku w Korabiewicach. W moim domu 150 psów zabranych z ulicy i schronisk znalazło tymczasowe schronienie i trafiło później do nowych właścicieli. Praca z nimi nauczyła mnie najwięcej.

Kursy i szkolenia

Skończyłam kurs zoofizjoterapii. Odbyłam praktyki w lecznicy Roch w Bielsku – Białej. Jeżdżę na warsztaty doskonalenia zawodowego i konferencje rehabilitacyjne.
Skończyłam kurs „Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach u psów”.


Poza psami interesują mnie również dzikie zwierzęta. Byłam wolontariuszką w Pomorskim Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”.

Pasja

W wolnym czasie biegam z aparatem po lesie i fotografuję zwierzęta. W tym roku udało mi się zapuścić nieco dalej i poznawać przyrodę Namibii i Botswany.

W domu od 10 lat towarzyszy mi pies Tajfun – najwspanialszy pies na Świecie, choć to pewnie tylko moja opinia 🙂